آموزش وردپرس
خانه / اخبار / اجتماعی / خبر جدید پرطرفدارترین رشته های دانشگاه شریف از نگاه برترین های کنکور

خبر جدید پرطرفدارترین رشته های دانشگاه شریف از نگاه برترین های کنکور

پرطرفدارترین رشته های دانشگاه شریف از نگاه برترین های کنکور

 پرطرفدارترین رشته های دانشگاه شریف از نگاه برترین های کنکور

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف گفت: از ۱۰۰ نفر اول کنکور ۹۵ نفر آنها امسال دانشگاه شریف را انتخاب کردند که از این تعداد ۸۰ درصد را پسران و ۲۰ درصد را دختران تشکیل می دهند.

سید قاسم میرعمادی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: امسال ۹۵۹ دانشجوی کارشناسی در دانشگاه صنعتی شریف پذیرش شدند که ۲۹ درصد آنها را دختران و ۷۱ درصد را پسران تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد دانشجویان پسر رشته مهندسی مکانیک، عمران و نفت را انتخاب کردند در رشته شیمی هم تعداد دختران دانشجو ۲برابر پسران دانشجو است و رشته شیمی بیشتر توسط دانشجویان دختر انتخاب شده است.

 معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف درباره اینکه ۱۰۰ نفر اول کنکور که امسال ۹۵ نفر آنان دانشگاه شریف را انتخاب کردند، چه رشته هایی را انتخاب کرده اند، گفت: عمدتا این دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک، عمران، برق، کامپیوتر و IT را انتخاب می کنند.

 وی با بیان اینکه المپیادی های فنی مهندسی معمولا دانشگاه شریف را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، ادامه داد: امسال ۴۹ نفر از المپیادی‌ها دانشگاه شریف را انتخاب کردند، سال گذشته هم از ۴۵ نفر المپیادی فنی مهندسی، ۴۴ نفر این دانشگاه را انتخاب کردند و تنها یک نفر دانشگاه امیرکبیر انتخاب کرد و آن‌هم به این دلیل بود که دانشگاه شریف رشته مهندسی پلیمر را نداشت./مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *